بسم الله الرحمن الرحیم
به " هم اندیشیِ آنلاین پیرامون توسعه فناوری در حمل و نقل ریلی " خوش آمدید!

در همین صفحه جهت ثبت نام، چند سوال مقدماتی از شما پرسیده خواهد شد که از بین آنها صرفاً پاسخ دادن به سوالاتِ ستاره دار ضروری است. شناسه ی شما، آدرس ایمیلی خواهد بود که وارد می کنید و گذرواژه به دلخواه شما تعیین می شود. این شناسه و گذرواژه در مراجعات بعدی شما مورد نیاز خواهد بود لذا پس از ثبت به آدرس ایمیلِ اعلامی نیز ارسال خواهد شد.
با توجه به اینکه هم اکنون در پروژ¬ه¬ی آینده نگاری و اولویت سنجی فناوری های ریلی قرار داریم، پس از ورود به صفحه ی اصلی، نخستین مدخل (سرفصلِ نیازهای فناورانه) را انتخاب فرمایید. پس از انتخاب گروه و زیرگروه¬هایی که با حوزه ی تخصصی خود مرتبط می دانید، فناوری‌هایی را مشاهده می کنید که تصور می شود می توانند زمینه سازِ تحول در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران باشند. با کلیک بر روی هر فناوری می توانید شناسنامه¬ی هر فناوری را مشاهده کنید. پس از مطالعه ی شناسنامه ی فناوری می توانید بر مبنای تشخیصی که از مفید بودن و عملی بودنِ آن فناوری در ایران دارید، درجه ی موافقت یا مخالفت خود با آن فناوری را علامت بزنید و نیز اگر استدلال یا پیشنهاد جدیدی دارید، در پنجره ی مربوطه بنگارید. همچنین اگر نقصی در شناسنامه ها مشاهده کردید یا موارد موفق یا ناموفقی از پیاده سازی آن فناوری در ایران سراغ دارید، در همان پنجره متذکر شوید. بدیهیست که الزامی برای اظهار نظر پیرامون همه ی فناوری ها وجود ندارد. در مابینِ انجام اظهار نظر دکمه ی "ذخیره کن" را از انتهای صفحه یا کلیدهای ctrl+S را از صفحه کلید بفشارید تا قضاوت هایی که وارد نمودید ذخیره شود. در خاتمه نیز قبل از خروجِ از سیستم، دکمه ی "ذخیره کن و خارج شو" را از انتهای صفحه بفشارید.

شما در هر زمان و به دفعات می توانید برای شرکت در هم اندیشی به سامانه مراجعه کنید و پس از ثبت نظرات از آن خارج شوید. پس از پایان دور اولِ هم اندیشی خلاصه ای از نظرات جدیدِ بارگزاری شده توسط خبرگان به اطلاع شما خواهد رسید و مجدداً به شما فرصت داده خواهد شد که بر مبنای اطلاعاتِ جدید، نظرات قبلی تان را اصلاح و تکمیل کنید.
راهنمایی مفصلتر از نوار فوقانیِ صفحه ی هم اندیشی قابل دسترسی است.

ورود به سامانه هم اندیشی

step3

در بخش ثبت نام چند سوال مقدماتی از شما پرسیده خواهد شد که از بین آنها صرفاً پاسخ دادن به سوالاتِ ستاره دار ضروری است. شناسه و گذرواژه به دلخواه شما تعیین شده و این شناسه و گذرواژه در مراجعات بعدی شما مورد نیاز خواهد بود. همچنین پس از اتمام ثبتِ نام، تاییدیه ی ثبت نام به آدرس ایمیلِتان ارسال خواهد شد.

ثبت نام در سایت

searching

وفق سیاست های کلی نظام، بهبود عملکرد صنعت ریلی از طریق پروژه‌های فناورانه در دستور کارِ راه‌آهن جمهوری اسلامی می باشد و در این راستا دست به همکاری به سوی اعضای زیست بوم نوآوریِ کشور گشوده است. رویدادهای نوآوری با هدف شکل گیری ارتباط موثر و شبکه ای کارا میان اعضای زیست‌بوم توسعه فناوری در صنعت حمل‌ونقل ریلی نقش اثربخشی ایفا کرده است. زیست بوم توسعه فناوری در حمل و نقل ریلی، شبکه ای از همکاری های رسمی و غیر رسمی بین تقاضاکنندگان فناوری (راه آهن ج. ا. ا، شرکت های ریلی باری و مسافری و ...)، عرضه کنندگان فناوری (دانشگاه ها، مرکز رشد و شتابدهنده ها، شرکت های نوپا و دانش بنیان و ...)، نهادهای مالی (سرمایه‌گذاران خطرپذیر) و نهادهای تسهیل گر و پشتیبان (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، شرکت های مادر تخصصی و ...) بوده که در نهایت عملکرد حوزه حمل و نقل ریلی را از طریق توسعه فناوری‌ها و حمایت از تولید داخل ارتقا می‌دهند.
این رویدادها امکان ارائه طرح ها، پیشنهادات و راهکارهای فناورانه، بهره‌ورانه، انتقال تجربه و مانع زدایی و تسهیل‌گری را در جهت پیاده سازی برای همه همکاران در سراسر شبکه و صنعت ریلی، جهت مدیریت استعدادها، تکیه بر توان داخلی برای بومی سازی فناوری های و تجهیزات مورد نیاز صنعت و حمایت در جهت رویش کسب و کار فراهم آورده است.
جهت مشاهده فیلم سلسله رویدادهای فناوری برگزار شده در صنعت ریلی ، اینجا کلیک کنید.

guide